Lahana Suyu Zayıflatır mı?
21 Haziran 2024

Lahana Suyu Zayıflatır mı?

Lahana suyu, zayıflamak isteyenlerin kilo vermesine yardımcı olabilecek bir içecektir. Lahana suyunu elde etmek oldukça kolaydır. Kış sebzesi olan lahananın yapraklarını ayıklayıp, sıcak suyun içinde haşladıktan sonra elde edilen suyunu içerek zayıflama etkisinden faydalanabilirsiniz. Lahana suyunun özelliği, vücutta biriken inatçı yağ kitlelerini parçalayarak, kilo vermeyi sağlamasıdır. Lahana suyu içeren diyetler de bulunmaktadır. Bu içecek sayesinde vücudunuzdaki kan dolaşımı düzenlenir ve toksinlerden arınırsınız. Amacınız kilo vermek olmasa bile, sağlığınızı korumak için lahana suyu içebilirsiniz. Düzenli olarak her gün 1 bardak lahana suyu tüketmek çeşitli sağlık sorunlarına çözüm olabilir. Kendinizi daha zinde hissedecek ve sağlığınızı koruyacaksınız.

Lahana Suyu Nasıl Elde Edilir?

Taze bir lahananın yapraklarını ayıklayın ve suyun altında yıkayın. Kevgirin içinde suyu süzülen lahana yapraklarını, tencereye yaklaşık 1 litre su koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra 10 dakika ocakta tutulan lahana yapraklarının suyunu süzün ve bir sürahinin içine koyun. Lahana suyu dinlendiğinde sabah ve akşam tok veya aç karnına 1 bardak içebilirsiniz. Buna 5 gün süreyle devam edin. Daha sonra 3 gün ara verip, yine 5 gün lahana suyu içebilirsiniz. Bu şekilde toplamda 10 gün içmiş olacaksınız. Ancak lahana suyunu her gün taze olarak hazırlamanız gerekir. Beklettiğiniz takdirde bunun yararını göremezsiniz.

Lahana Suyu ile Zayıflama

Lahana suyunun zayıflamanıza yardımcı olması için, bunun ne zaman içileceği ve nasıl içileceğinin bilinmesi önemlidir. Lahana suyunu zayıflamak için içiyorsanız, normalde tükettiğiniz besinlerin miktarını azaltmalısınız. Eğer uygun olursa, bünyenize uyacak bir diyet de yapabilirsiniz. Lahana suyu vücudunuzda bulunan toksinlerin dışarı atılmasında size yardımcı olur. İçeriğindeki bileşenler kansere karşı korunmanıza destek olur. Üstelik içeriği sayesinde vücudunuzdaki yağ kitlelerini parçalayarak, kolay kilo vermenizi sağlar. Lahana suyu ile zayıflamak için yapmanız gerekenler şunlardır:
  • 5 gün süreyle sabah ve akşam ister tok karnına ister aç karnına 1 bardak taze hazırlanmış lahana suyu içmelisiniz.
  • 2. haftada yine her gün taze hazırladığınız lahana suyunu yemekten yarım saat önce aç karnına 1 su bardağı içmelisiniz.
  • 3. haftaya gelindiğinde daha az lahana suyu içmelisiniz. 2 günde bir aç karnına 1 su bardağı lahana suyu içmeniz uygundur.
  • 4. haftada yine lahana suyunu biraz daha azaltacaksınız. 3 günde bir taze hazırladığınız lahana suyunu aç karnına 1 su bardağı içmelisiniz.
Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde, lahana suyunun zayıflatıcı etkisinden siz de yararlanabilirsiniz.

Lahana Suyunun Diğer Faydaları

Lahana suyu sadece zayıflamak için değil, genel sağlık açısından da pek çok fayda sağlar. Lahana suyunun diğer faydaları şunlardır:
  • Detoks etkisi: Lahana suyu, vücudunuzu toksinlerden arındırarak genel sağlığınızı iyileştirir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir: Lahananın içeriğinde bulunan C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
  • Kanserle mücadelede yardımcı olur: Lahana, antioksidanlar açısından zengin olup, kansere karşı koruyucu özellikler taşır.
  • Kan dolaşımını düzenler: Lahana suyu, kan dolaşımını düzenleyerek kalp sağlığını korur.
  • Cilt sağlığını iyileştirir: Lahana suyu, cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.
Lahana suyu, düzenli tüketildiğinde genel sağlık üzerine olumlu etkiler yapar. Ancak herhangi bir sağlık problemi ya da özel bir diyet programınız varsa, lahana suyu tüketmeden önce bir uzmana danışmanız önerilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Lahana Nasıl Sarılır?

Lahana Nasıl Sarılır?

Haber Bülteni

Güncel

Brüksel Lahanası Tohumu

Brüksel Lahanası Tohumu

Güncel

Lahana Lif Yapılışı

Lahana Lif Yapılışı